Tudj meg mindent az Univerzum titkairól!
Az AMFI programsorozatának köszönhetően, feltárul előttünk Földünk, Naprendszerünk és Univerzumunk csodálatos világa.
Változatos programjaink során, hétről-hétre más-más témát érintve, kicsinek és nagyoknak egyaránt szórakoztató formában tágíthatjuk tudásunkat, bővíthetjük ismereteinket az Univerzumról.
INTERAKTÍV ELŐADÁSOK - TÁVCSÖVES CSILLAGVIZSGÁLÁS - ASZTROFOTÓ KIÁLLÍTÁS – PLANETÁRIUMI ELŐADÁSOK ÉS VETÍTÉSEK – GYEREKPROGRAMOK
(A belépő ára 1 planetáriumi vetítés megtekintésére jogosít!)
A filmekről bővebben itt tájékozódhat: https://amfialsoors.hu/planetarium
Fényes Lóránd Prima díjas asztrofotográfus. A csillagos eget tizenéves kora óta kémleli. Az eleinte könnyed kikapcsolódásként induló amatőrcsillagászat a digitális technika robbanásszerű fejlődésével mára a legfőbb elfoglaltságává, professzionális kiteljesedésévé vált.
Lóránd a Brit Királyi Obszervatórium által életre hívott kiemelt presztízsű nemzetközi megmérettetés, az Astronomy Photographer of the Year kategóriagyőztese, több nemzetközi asztrofotós pályázat díjazottja, az Év természetfotósa verseny különdíjasa. Az elmúlt években a National Geographic magyarországi kiadása több éven keresztül választotta munkáit az év mélyég felvételének, a NASA szakemberei által üzemeltetett online galéria pedig számos esetben ismerte el azokat a legjobb asztrofotókat rendező napi válogatásában. 2022-ben a Prima Primissima-díj területi fokozatát, a megyei Prima díjat ítélte meg számára a kuratórium. Publikációi, előadásai, kiállításai széles körben érhetőek el mind a hagyományos fórumokon, mind az online világban.
Interaktív LEGO marsjáró foglalkozás az országban elsőként enged exkluzív bepillantást a Mars robotos felderítésébe. A BCSE távirányítható, programozható LEGO marsjáróival a gyerekek saját maguk tapasztalhatják meg egy 4x3 méteres marsi terepasztalon ezeknek a szerkezeteknek az irányítását és működését. Eközben a programozás és az űrkutatás legújabb eredményeiről is első kézből értesülnek. A három Mars-jármű más-más szerkezeti összetételének köszönhetően játékos formában tárja fel eme tudományterület minden izgalmas részletét.
A Clarke2001 rover manipulátorkarjával a kőzetminta tárolók mozgatását prezentáljuk. A Clarek2010 rover wifi kamerája segítségével a résztvevők egy tablet kijelzőjén követhetik nyomon, amit a vizuális felderítő robot érzékel, s ez alapján irányíthatják azt. A Pathfinder speciális felfüggesztéssel épített járművön pedig a modern, Marson működő roverek terepjáró tulajdonságait mutatja be a foglalkozáshoz felállított nagy terepasztalon.
Ismerjük meg játékkal és a modern technológia legújabb vívmányaival az űrkutatás legizgalmasabb ágát!
Foglalkozást 7 éves kortól ajánljuk!
A Mars-kutatásról szóló planetáriumi előadás izgalmas és látványos, hiszen a vörös bolygó mindig is az emberiség figyelmének középpontjában állt. Az előadás bemutatja a Mars múltját, jelenlegi kutatásait és a jövőbeli küldetéseket, köztük az emberes Mars-utazás terveit és az azokat rejtő kihívásokat, mint a kolonizáció, mini bioszférák létrehozása, fenntarthatósági kérdések stb.
A távcsöves csillagvizsgálás izgalmas és különleges élmény, amely során az ember közvetlenül figyelheti meg az éjszakai égbolt csodáit. A program általában egy rövid ismertetővel kezdődik, ahol a szakember elmagyarázza, hogy milyen égitesteket fogunk látni, megismerkedhetünk a távcsövek használatával, valamint megfigyelhetjük a Hold fázisait, valamint az égen tündöklő égitesteket.
(Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a programot csak derült idő esetén tudjuk megtartani!)
HAMAROSAN!
A program a Bakonyi Csillagászati Egyesület közreműködésével valósul meg.
A programváltozás jogát fenntartjuk!
2025.07.08 20:00 - 20:00
8226 Alsóörs, Vasút utca 3.