Tudj meg mindent az Univerzum titkairól!
Az AMFI programsorozatának köszönhetően, feltárul előttünk Földünk, Naprendszerünk és Univerzumunk csodálatos világa.
Változatos programjaink során, hétről-hétre más-más témát érintve, kicsinek és nagyoknak egyaránt szórakoztató formában tágíthatjuk tudásunkat, bővíthetjük ismereteinket az Univerzumról.
INTERAKTÍV ELŐADÁSOK - TÁVCSÖVES CSILLAGVIZSGÁLÁS - ASZTROFOTÓ KIÁLLÍTÁS – PLANETÁRIUMI ELŐADÁSOK ÉS VETÍTÉSEK – GYEREKPROGRAMOK
VI. aug. 12. CSILLAGHULLÁSOK ÉJSZAKÁJA
(A belépő ára 1 planetáriumi vetítés megtekintésére jogosít!)
A filmekről bővebben itt tájékozódhat: https://amfialsoors.hu/planetarium
Fényes Lóránd Prima díjas asztrofotográfus. A csillagos eget tizenéves kora óta kémleli. Az eleinte könnyed kikapcsolódásként induló amatőrcsillagászat a digitális technika robbanásszerű fejlődésével mára a legfőbb elfoglaltságává, professzionális kiteljesedésévé vált.
Lóránd a Brit Királyi Obszervatórium által életre hívott kiemelt presztízsű nemzetközi megmérettetés, az Astronomy Photographer of the Year kategóriagyőztese, több nemzetközi asztrofotós pályázat díjazottja, az Év természetfotósa verseny különdíjasa. Az elmúlt években a National Geographic magyarországi kiadása több éven keresztül választotta munkáit az év mélyég felvételének, a NASA szakemberei által üzemeltetett online galéria pedig számos esetben ismerte el azokat a legjobb asztrofotókat rendező napi válogatásában. 2022-ben a Prima Primissima-díj területi fokozatát, a megyei Prima díjat ítélte meg számára a kuratórium. Publikációi, előadásai, kiállításai széles körben érhetőek el mind a hagyományos fórumokon, mind az online világban.
Az érdeklődők megismerkedhetnek a meteoritok csodálatos világával, miközben kézbe is vehetik azokat. Az előadás alatt az érdeklődők megtudhatják, hogy mit tartanak a kezükben, honnan származnak, miből állnak, hogyan gyűjtik, ismerik fel és különböztetik meg az égből hullott köveket. A gyűjtemény ismert, illetve ritka, különleges darabokat is tartalmaz. Nemcsak meteoritok, hanem azok becsapódása által létrehozott kőzetek – impaktitek és tektitek – is megtekinthetőek. Minden darab kézbe vehető és megvizsgálható. Előadás közben ugyanis egy nagy teljesítményű sztereó-mikroszkóp segítségével tanulmányozzuk a földönkívüli köveket, miközben egy-egy darabról izgalmas információkat tudhatunk meg. A meteoritok rejtélyes világa által átfogó képet kapunk Naprendszerünk születéséről is.
A Perseidák meteorrajól szóló előadás sok animációval, csillagtérképpel és valódi meteorraj-felvételekkel mutathatják be ezt az égi jelenséget, mielőtt az este folyamán szabad szemmel is megcsodálhatjuk az égi jelenséget.
Valószínűleg az egyik legnépszerűbb nyári csillagászati eseménynek lehetünk tanui. A Perseidák meteorraj minden évben augusztus 11-13. körül éri el csúcspontját, amikor óránként akár 50-100 hullócsillagot is láthatunk az éjszakai égbolton. Az AMFI fényszennyezés mentes környezete tökéletes lehetőséget biztosít arra, hogy akár szabad szemmel is elkapjunk egy hullócsillagot.
Ne felejts, el egy kívánni valamit! ????
(Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a programot csak derült idő esetén tudjuk megtartani!)
(Kedvezmény kuponjaink a programra nem használhatóak fel!)
HAMAROSAN!
A program a Bakonyi Csillagászati Egyesület közreműködésével valósul meg.
A programváltozás jogát fenntartjuk!
2025.08.12 18:00 - 23:00
8226 Alsóörs, Varázserdő utca 3.